Se afișează postările cu eticheta furt calificat. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta furt calificat. Afișați toate postările

duminică, 17 iunie 2012

La bine si la Rau- 8 Doamne si toti 8-

8 persoane au fost reţinute de poliţiştii din cadrul Poliţiei Municipiului Târgovişte şi Poliţiei Oraşului Găeşti pentru săvârşirea infracţiunilor de furt calificat, violare de domiciliu şi distrugere. Lucrătorii Poliţiei Municipiului Târgovişte au identificat  autorul în cazul unui furt din autoturism, din Municipiu, prejudiciul cauzat fiind de aproximativ 2500 lei.

luni, 27 februarie 2012

miercuri, 28 decembrie 2011

Politia mana in mana cu hotii - in Romania se poate orice

Identificaţi de poliţişti, imediat după ce au pătruns în sediul unităţii de învăţământ, de unde au sustras bunuri

În ziua 25 decembrie a.c., lucrătorii Poliţiei Municipiului Moreni au fost sesizaţi prin apel unic de urgenţă 112 de G.M., din municipiu, cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în incinta Scolii Generale nr. 4 Moreni, de unde au sustras mai multe bunuri. În urma activităţilor de verificare şi cercetare, poliţiştii au identificat suspecţii în persoana numiţilor G.G., de 15 ani, R.M., de 15 ani, P.M., de 16 ani şi B.T., de 16 ani, toţi din municipiul Moreni, stabilindu-se că aceştia au pătruns în incinta şcolii de unde au sustras mai multe bunuri şi o sumă de bani, cauzând un prejudiciu de 460 lei. Prejudiciul cauzat a fost recuperat în totalitate şi restituit părţii vătămate. În cauză s-a întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat, urmând a se propune soluţie legală prin Parchet. Foto - arhivă

joi, 8 decembrie 2011

Operatiunea "bateria "dejucata de o camera de supraveghere

Nu aveau bani de păcănele, aşa că au trecut la treabă. Doi tineri din localitatea dâmboviţeană Măneşti s-au ales cu dosare penale după ce camerele de supraveghere amplasate pe primăria Dragomireşti i-au suprins în timp ce furau acumulatorii de la un camion.

După ce au văzut imaginile, oamenii legii s-au dus glonţ la cei doi în vârstă de 26 şi respectiv 30 de ani. Ambii s-au ales cu dosare penale pentru furt calificat. Dacă i-ar fi dus capul puţin, ar fi putut să vândă acumulatorii contra sumei de 1500 de lei, numai că ei au încasat doar 200 de lei.
Hoţii au fost reţinuţi pentru 24 de ore, iar dacă vor fi găsiţi vinovaţi, risca o până la 15 ani de închisoare.