Elena Udrea, ministrul Dezvoltării Regionale şi Turismului, împreună cu bunul său prieten şi coleg de partid Florin Popescu, preşedintele Consiliului Judeţean Dâmboviţa, precum şi cu Mircea Cozma, preşedintele Consiliului Judeţean Prahova, au reuşit să asfalteze creierii munţilor mai repede decât au stabilit iniţial. În timp ce infrastructura rutieră de la noi din ţară este într- o stare jalnică, drumurile fiind pline de gropi, autorităţile au ţinut morţiş să toarne asfalt, de peste 12 milioane de euro, pe un drum din Parcul Natural Bucegi. De cele mai multe ori, firmele care execută lucrări de reabilitare de drumuri depăşesc cu mult termenul stabilit iniţial pentru finalizarea acestora. De data aceasta, spre surprinderea tuturor, firmele s-au mişcat "mai cu talent". Ceea ce trebuia să realizeze în doi ani, au realizat în doar câteva luni. Astfel, lucrările începute în mare grabă în luna noiembrie 2010, şi sistate din cauza vremii nefavorabile până în luna aprilie, au fost deja finalizate în această toamnă. Lucrările la Drumul Judeţean 713, care se desprinde din DN 73 şi face legătura între cabana Cuibul Dorului – Şaua Dichiului – Piatra Arsă, au fost finalizate. În prezent, orice maşină ajunsă în zonă poate urca până la Piatra Arsă pe drumul proaspăt asfaltat.
Se afișează postările cu eticheta ministrul turismului. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta ministrul turismului. Afișați toate postările
marți, 13 decembrie 2011
Au reuşit să asfalteze creierii munţilor mai repede decât au stabilit iniţial
Etichete:
acces interzis
,
asfaltare
,
babele
,
bucegi
,
dambovita
,
elena udrea
,
florin popescu
,
masini
,
ministrul turismului
,
muncitori
,
sarbatori de iarna
,
targoviste
Abonați-vă la:
Postări
(
Atom
)
